Skip to main content

Lūdzam izvēlēties un kombinēt pirkumus vismaz 20€ vērtībā.

[Dzīvojot starp mežiem, dabisko pļavu vidū, līdz pakomātam ir jāmēro vairāk kā 10km]

Produkcijā lietotās ēteriskās eļļas


Lavandas ēteriskā eļļa

Pretsāpju, nomierinoša iedarbība, mazina spazmas, stimulē asinsriti, atbaida kukaiņus, veicina gremošanas orgānu darbību, viens no harmonizējošākajiem augiem.


Citronzāles ēteriskā eļļa

Aromterapijā to izmanto antimikrobiālas, antidepresantas un antioksidatīvas iedarbības dēļ. Literatūrā minēts, ka eļļa ir noderīga pret pinnēm, kukaiņu atbaidīšanai, muskuļu sāpēm un spēj novērst galvassāpes.*Noņem nogurumu.


Piparmētras ēteriskā eļļa

Tā izdala svaigu aromātu, kas, lietojot stimulē un uzmundrina mūsu ķermeni un prātu. Tā ir pazīstama arī ar savu nomierinošo iedarbību uz muskuļiem pēc intensīvas fiziskas slodzes un ar savu iedarbību uz galvas ādu: stiprina, novērš matu izkrišanu un pat stimulē jaunu matu augšanu.


Bergamotes ēteriskā eļļa

 Bergamotes eļļa ir viens no nedaudzajiem aromterapijas produktiem, kam piemīt unikāla līdzsvarojoša iedarbība uz ķermeni un dvēseli. Bergamotes eļļa ir piemērota arī maziem bērniem ar nemierīgu miegu, hiperaktivitāti un koncentrēšanās grūtībām. Bergamotes ēteriskā eļļa palīdz mazināt spriedzi, trauksmi, tikt galā ar stresu un rast līdzsvaru, kad pārāk uztraucamies. Tiek uzskatīts, ka tā palīdz samazināt simpātiskās nervu sistēmas aktivitāti, ļaujot ķermenim atslābināties un atbrīvoties no sasprindzinājuma. Atsvaidzinošā bergamota smarža ar vieglo ziedu noti ir aromāts, kuru iemīl ikkatrs! Tas ir iemesls ,kādēļ bergamota aromātu tik plaši izmanto kosmētikā, parfimērijā.


Ģerānijas ēteriskā eļļa

Pazīstama arī kā rožu ģerāniju eļļa, tā ir iecienīta aromterapijā tās līdzsvarojošo un pacilājošo īpašību dēļ, veicinot emocionālo labsajūtu un relaksāciju. Pateicoties tās antibakteriālajām un pretiekaisuma īpašībām, tā ir populāra izvēle ādas kopšanā, palīdzot atjaunot un attīrīt ādu. Izbaudiet dabas maigo eleganci ar ģerānija lapu eļļu - botānisko dārgumu, kas ir slavens gan ar savu aromātisko valdzinājumu, gan terapeitiskajām īpašībām.


Kalme Smaržīgā

Preparāti no kalmes sakneņa iedarbojas bakterostatiski, fungustatiski un pret iekaisumu. Kalmes ēteriskā eļļa rada pretmikrobu aktivitāti attiecībā pret zelta stafilokoku un zarnu nūjiņu.

Kopā ar citiem augiem, maisījumā augu lieto, lai ārstētu impotenci, kura saistās ar nervu darbības traucējumiem.


Ilang – Ilang 3 ēteriskā eļļa

Salda, intensīva smarža. Palīdz nomierināt nervu sistēmu un mazināt stresu. Rada atslābinošu un garastāvokli uzlabojošu efektu. Darbojas arī kā afrodīzijs. Atmodina pārliecību sevī, līdzsvaro imūnsistēmu. Palīdz tikt galā arī ar nemieru, naidu, dusmām, šoku.


Tējaskoka ēteriskā eļļa

Tējas koka ēteriskā eļļa ir spēcīgs eliksīrs, ko destilē no Melaleuca alternifolia koka lapām, kas ir slavens ar savām attīrošajām un dziednieciskajām īpašībām. Šī eļļa ar svaigu, ārstniecisku aromātu uzmundrina sajūtas un veicina skaidrības un vitalitātes sajūtu. Tējas koka eļļa, kas pazīstama ar savām spēcīgajām pretmikrobu un antiseptiskajām īpašībām, ir dabisks līdzeklis dažādu ādas slimību ārstēšanai, palīdzot attīrīt, nomierināt un veicināt ādas veselību.

Uzziņai par produktos lietotiem ārstniecības augiem izmantota ,,AG Fonda’’ apkopotā informācija

Produkcijā lietotie ārstniecības augi

Ancītis ārstniecības

AGRIMONIA EUPATORIA L.

Augs labvēlīgi ietekmē vielmaiņas procesus un pastiprina audas reģenerāciju, turklāt tas stiprina citu elementu stabilitāti, neļaujot tiem vieglā veidā sabrukt. Ārstniecības ancīti izmanto, lai audiem piešķirtu tonusu un atbrīvotu no krunciņām.

Ārstniecības ancītis rada: pretiekaisuma efektu uz bojātas ādas; tonizē un stiprina nogurušu, ļenganu un novecojušu ādu, antibakteriālu iedarbību uz iekaisušu un furunkulu, dermatītu nomocītu ādu; dziedējošu iedarbību uz grūti dzīstošām brūcēm; stiprinošu un jauninošu iedarbību uz sausu, plānu un krunkainu ādu; barojošu iedarbību; attīrošu un no ādas plēkšņošanās atbrīvojošu iedarbību. Ārstniecības ancīša līdzekļus plaši pielieto arī kosmētiskos līdzekļos ar kuriem ārstē tādas ādas problēmas, kā: zvīņēde jeb psoriāze; ekzēmas; brūces; trofiskās čūlas; dermatītu; nātrene; strutojoši izsitumi.


Kokveida alveja

ALOE ARBORESCENS MILL

Kokveida alveju kosmetoloģijā lieto dažādu iekaisumu un kairinājumu ārstēšanai, kā arī lai mazinātu ādas taukainību. Kokveida alveja ir lieliska sastāvdaļa līdzekļiem, kuri paredzēti sejas ādas stāvokļa uzlabošanai. Tai skaitā arī, lai mazinātu grumbas un krunkas. (AGFonds).


Raskrēsliņš parastais 

ALCHEMILLA VULGARIS

Pateicoties tam, ka parastais raskrēsliņs sevī satur daudz bioloģiski vērtīgu vielu, tā tik tiešām spēj palīdzēt cilvēkam saglabāt veselību, tā ārstēt brūces, iedarboties kā pretiekaisuma līdzeklis, radīt detoksikācijas efektu, stiprināt asinsvadu sieniņas. Augam piedēvē arī pretaudzēju ietekmi.

Eksperimentu rezultātā noteikts, ka preperāti, kuri satur raskrēsliņu spēcīgi iedarbojās pret gripas vīrusiem, pateicoties augā esošajiem flavonoīdiem un tā ķīmiskajam sastāvam. Raskrēsliņā esošie flavonoīdi ir spēcīgs antioksidants.( AG Fonds)


Kliņģerīte ārstniecības

CALENDULA OFFICINALIS L.

Kā veselību veicinošu palīglīdzekli izmanto brūču un ādas bojājumu novēršanai, ziedēs un krēmos.

Ārstniecības kliņģerīte spēj sniegt veselu ārstniecisko īpašību “buķeti”, taču pamats ir nomierinoša, pretiekaisuma, antibakteriāla un antioksidanta iedarbība. Ārstniecības kliņģerītes ekstrakts, protams, ar to viss neierobežojas, tam piemīt arī savelkošas, brūču dziedējošas, mīkstinošas, atsāpinošas un ādu aizsargājošās īpašības. Šī auga ekstraktu izmanto, lai ādu dažādu infekciju gadījumā, jo tai piemīt antibakteriāla iedarbība, var izmantot arī sēnīšu slimību un pat vīrusu gadījumā! Ārstniecības kliņģerīte iedarbojas kā kondicionieris un tā spēj pastiprināt citu ārstniecisko sastāvdaļu iedarbību. Un, kā var noprast, no kliņģerītes arī iegūst dzelteno pigmentu kosmētikā.


Kliņģerīšu ziedu eļļas ekstrakts

Tonizējošs, mitrinošs, mīkstinošs, reģenerējošs, derīgs visiem ādas tipiem, īpaši sausai ādai. Tradicionāls ādas kopšanas līdzeklis, kas saglabā ādas svaigumu, pasargā no saules radītās ādas novecošanās vasarā. Pretnovecošanās īpašības nodrošina lielais karotīna, fitosterolu, polifenolu daudzums. Ietilpst arī elpceļu iekaisumu novēršanai ražotos aerosolos. Kā veselību veicinošu palīglīdzekli izmanto brūču un ādas bojājumu novēršanai, ziedēs un krēmos.


Kaņepju iedarbība uz sejas un ķermeņa ādas

Novērš grumbu veidošanos un palēnina novecošanās procesus (smalkas krunciņas, novājināta āda). Teicami atjauno ādu. Aizsargā ādu no sausuma un plaisāšanas. Mazina striju parādīšanos.


Kosa tīruma

EQUISETUM ARVENSE

Tīruma kosa ir lielisks silīcija dioksīda avots, minerāla, kurš nepieciešams veselīgu matu uzturēšanai, nagu stiprumam, kā arī lai stiprinātu ādas audus- tas ir tīruma kosas galvenais pielietojuma virziens kosmētikā. Silīcija dioksīds ir nepieciešams arī kolagēna un elastīna sintēzē, tas uzlabo šūnu reģenerāciju un stiprina asinsvadu sieniņas.

Tīruma kosā ir arī tādi vērtīgie elementi, kā flavonoīdi (kvercetīns, luteolīns), glikozīdi (kempferols, apigenīns), fenolās skābes, saponīni, alkaloīdi, citas skābes un fitoķīmiskie savienojumi.

Tīruma kosas preparāti klasifikācijā ir norādīti, kā biopreparāti un tos izmanto kosmētikā, kā sastāvdaļu, kurai piemīt ārstnieciskas īpašības. Pateicoties, ka šī sastāvdaļa veicina kolagēna sintēzi, tā mazina ādas grumbu izteiksmīgumu, palielina ādas tvirtumu, uzlabojot ādas tekstūru un toni. Šo augu izmanto, kā epitēlija reģeneratoru- to nodrošina saponīni un flavonoīdi.

Tīruma kosas ekstrakts rada arī antioksidanta un pretiekaisuma efektu, mazina tūsku. Šī sastāvdaļa arī ierobežo ādas tauku izstrādi un pat ietekmē/ nomāc vēža šūnu veidošanos spēju. Interesanti ir arī tas, ka tīruma kosa spēj absorbēt zelta jonus sevī.

Tīruma kosas ekstrakts rada mērenu antimikrobu aktivitāti- tā fitosavienojumi ir efektīvi pret daudziem mikrobiem un sēnītēm. Auga ekstrakts nomāc zelta stafilokoka, zarnu un Pseudomonas aeruginosa, kā arī salmonellas attīstības iespējas. Pretmikrobu un pretiekaisuma īpašības palīdz novērst ādas iekaisumus un visas iespējamās dermotoloģiskās slimības.

Tīruma kosa palīdzēs arī matu kopšanā! Šī auga ekstrakts uzlabos matu tekstūru un toni. Pētījumi ir pierādījuši, ka silīcija dioksīds un citi tā aktīvie elementi veicina labāku matu augšanu, profilaktiski darbojas pret blaugznu veidošanās, mazina matu izkrišanu, kā arī novērš matu galu šķelšanos.

Tīruma kosa ir ideāla sastāvdaļa, kas paredzēta delikātai sausas, jūtīgas, blāvas ādas kopšanai. Turklāt, to var droši pielietot, ādai uz kuras parādās novecošanas pazīmes.

Tīruma kosu pielieto:

  • Kā spēcīgu atindētāju, kurš attīra ādu, neradot sažūšanas efektu;
  • Kā atsvaidzinošu un izgludinošu sastāvdaļu;
  • Kā nomierinošu, iekaisuma mazinošu sastāvdaļu;
  • Kā ādu sagatavojošu, citas kosmētikas absorbcijai;
  • Kā matu augšanas un struktūras uzlabotāju;
  • Kā matu, nagu un ādas struktūras stiprinošu sastāvdaļu.

Tīruma kosa palīdz atrisināt arī dažādas dermotoloģiskas problēmas. Pētījumos noteikts, ka auga baktericīdās, pretiekaisuma, antiseptiskās, stiprinošās un antioksidanta īpašības palīdz ārstēt brūces, izsitumus, apdegumus, aknes radītus iekaisumus. Šis līdzeklis rada izteiktu terapeitisku efektu, pat pie nopietnām problēmām, kā karbunkuls un furunkuli!

Tīruma kosa spēj palīdzēt arī slāņojošos un lūstošu nagu gadījumā. Tīruma kosā ir arī aktīvie elementi, kuri stiprina nagus un palīdz novērst baltos plankumus tajos. Pēc Ķīnas tradīcijām šis augs palīdz risināt arī podoloģiskas problēmas un pat kāju apsaldējumus- tas iedarbojas uz kapilāriem un uzlabo lokālo mikrocirkulāciju, novēršot iekaisumu, sasārtumu, niezi un tulznas.



Liepa

Tilia

Liepa ir pamanīts augs kosmetoloģijā, kurā pamatā pielieto liepas ziedus un liepu medu: medus maskas un krēmi, kompreses un aplikācijas, kuras lieliski noder sejas ādas kopšanai. Skalošanas un vannas, lai stiprinātu matu saknes un mazinātu vasaras raibumus. Liepziedu ēteriskās eļļas, nereti sastopamas dažādos parfimērijas izstrādājumos.

Ārīgi silts liepziedu nostādinājums, kā komprese ieteicams, lai novērstu sejas un kakla krunkas. Tāpat arī var taisīt tvaiku vanniņas no liepziediem, lai mazinātu sejas ādas taukainību. 


Ceļteka lielā

PLANTAGO MAJOR L.

Ceļtekas jau gadsimtiem tiek pielietotas, kā brūču dziedējošs un asiņošanu apturošs līdzeklis. Tradicionāli šī auga sula tiek pielietota, lai dziedētu brūces, apdegumus un ādas plīsumus. Saprotams, šī senā pieredze kalpoja, kā iemesls, lai uz šī auga bāzes veidotu kosmētiskos līdzekļus. Ceļteku var uzskatīt par universālu līdzekli visu tipu ādas kopšanai, līdz ar to, šo augu var pielietot visa veida kosmētikā.

Ceļtekā ir atrodami polisaharīdi, tai skaitā gumijvielas (<11%), glikozīds aukubīns, rūgtvielas, karotinoīdi, salicilskābe un askorvīnskābe, kā arī holīns un dažādi mikroelementi.

Nevēršot uzmanību uz to, ka ceļtekās nav īpaši liela dažādu aktīvo elementu dažādība, ceļteku var uzskatīt par vienu no vērtīgākajām sastāvdaļām kosmētikā. Ceļteku ekstrakts iedarbojas: nomierinoši, antiseptiski, savelkoši un brūču dziedējoši. Kosmētikas izgatavošanā, ceļteku izmanto tās pretmikrobu un pretiekaisumu īpašību dēļ.

Ceļteku ekstrakts ir pazīstamas arī ar to, ka tas ir spēcīgs revitalizējošs elements- tas spēj atjaunot bojātās ādas šūnas un papildus arī stimulē kolagēna sintēzi, uzlabo ādas izturību un elastību. Ceļteku ekstrakts iedarbojas arī tonizējoši un savelkoši- tas samazina poras un palīdz likvidēt melnos lokus ap acīm.

Augs rada limfodrenāžas un atindējošu efektu, galvenokārt, atbrīvo šūnas no liekā ūdens. Ar ceļtekas ekstraktu kosmētikā var radīt arī aizsargbarjeru ādai un arī mitrināt ādu. Turklāt, ceļteka palīdz stiprināt arī asinsvadu sieniņas. Tā atindējošos un tonizējošo īpašību dēļ, ceļteka nereti tiek pielietota celulīta programmās.

Ir informācija, ka ceļteka var palīdzēt ārstēt ārējos hemoroīdu mezglus, novērst izsvīduma izsitumus un izārstēt konjunktivītu. Ceļtekas īpašības, lieti noderēs cilvēkiem ar hiperjūtīgu ādu.

Ceļtekas līdzekļi var būt vērsti, lai novērstu daudzas kosmētiskas problēmas:

Akne (kompleksi ar citiem augiem). Ceļtekas pretmikrobu īpašības nomāc patogēno baktēriju vairošanos, kuras veicina aknes saasinājumus. Savukārt, pretiekaisuma īpašības atbrīvo no sasārtumiem un izsitumiem. Papildus tam, ceļteka spēj attīrīt ādu.

Kuperoze, rozācija un citas asinsvadu pataloģijas. Ceļtekas pretiekaisuma īpašības spēj atbrīvot no iekaisuma un sārtuma.

Cīņā pret vecuma izpausmēm, īpaši noderīgs nobrieduša cilvēka ādai. Ceļteka mazina grumbu veidošanos, stimulē jaunu šūnu reģenerāciju un pastiprina kolagēna sintēzi.

Varikozi paplašinātās vēnas. Ceļteka iedarbojas uz vēnām tonizējoši un mazina asinsvada tīklojuma redzamību uz ādas.

Tūska ap acīm. Limfodrenāžas efekts, palīdzēs atbrīvoties no maisiņiem zem acīm.

Slimības un ādas patoloģijas. Ceļteka palīdz nomierināt ādu, arī pēc insektu kodieniem. Mīkstinošās un savelkošās īpašības palīdz novērst ādas sausumu un dermatīta izpausmes. Ceļtekas līdzekļus nereti izmanto arī pret herpes vīrusa uz lūpām un mutes dobumā.

Ceļteka blaknes, parasti, nerada. Izņemot gadījumus, ja pret to ir individuāla nepanesamība- taču arī tas ir ārkārtīgi reti!


Pienene ārstniecības

TARAXACUM OFFICINALE WIGG.

Šis visur sastopamais augs ir bagāts ar ādai un matiem nepieciešamām vielām. Tajā ir daudz minerālvielu un vitamīnu, kā varš, kalcijs, mangāns, dzelzs, bors, magnijs, cinks, kālijs un B6, A, B1, C, B2, B12, D.

Ārstniecības pienene matiem un ādai

Ārstniecības pienene mīkstina un padara tvirtāku ādu. Augs ir viens no pieejamākajiem, lai ārstētu ādas iekaisumus, akni un pigmentācijas plankumus. Augs ir lielisks antioksidants- tas palīdz saglabāt ādu tvirtu un neļauj tai nošļukt. Lietojot ārstniecības pieneni matu veselībai, tas stiprinās matu saknes, atbrīvos no sašķeltiem galiem, kā arī novērsīs blaugznu veidošanos.

Kosmētiskām vajadzībām var izmantot visas auga daļas, taču vislabāk, izmantot tieši saknes, jo tās ir vieglāk uzglabāt.

Šis visur sastopamais augs ir bagāts ar ādai un matiem nepieciešamām vielām. Tajā ir daudz minerālvielu un vitamīnu, kā varš, kalcijs, mangāns, dzelzs, bors, magnijs, cinks, kālijs un B6, A, B1, C, B2, B12, D.

Žāvētas pienenes saknes pirms izmantošanas maļ, līdz pūdera stāvoklim. Šādu pulveri varat izmantot:

Kā sastāvdaļu sejas maskās, lai izvadītu toksīnus, mazinātu iekaisumu, novērst ādas defektus, tai skaitā pigmentācijas plankumus un atbrīvotos no aknes.

Pulveri var izšķīdināt ūdenī vai eļļa. Tāpat var pievienot losjoniem, krēmiem, ziedēm un citiem kosmētiskiem līdzekļiem.

Pulveri var pievienot matu balzāmiem un šampūniem. Šāda piedeva padarīs matus gludus un “paklausīgus”.


Asinszāle divšķautņu

HYPERICUM PERFORATUM L.

Klasiski kosmētikā izmanto divšķautņu asinszāli, taču var izmantot arī četršķautņu, jo tās sastāvs ir stipri līdzīgs, bet kā jau zināt ar niansēm.

Šis ir viens no retajiem augiem, kurš tiek izmantots gan oficiālajā, gan tautas medicīnā. Asinszāles ekstrakts uz ādu iedarbojas, kā antioksidants, pateicoties tajā esošajiem bioflavonoīdiem (piemēram, hipercīns). Priekšrocības šādai sastāvdaļai ir tās pretiekaisuma, reparatorās, aizsargājošās un tonizējošas īpašības. Asinszāle mazina iespēju veidoties rētām, jo novērš rētaudu veidošanos.

Asinszāles ekstrakts spēj nomierināt ādu. Tā pretiekaisuma īpašības ir pamatotas ar fitosavienojumi, kuri nomāc iekaisuma mediatoru aktivitāti- tas sniedz iespēju šo augu izmantot desensibilizācijai un aizsardzībai, jūtīgai un iekaisušai ādai, tai skaitā pēc apdegumiem ar UV starojumu.

Asinszāles ekstrakts iedarbojas arī savelkoši un tam piemīt pretsēnīšu un antibakteriālas īpašības. Papildus tām vēl arī antioksidanta īpašības piešķir šo augu ekstraktu izmantot pret visdažādākajām ādas slimībām.

Ekstrakts lieliski tonizē un mīkstina ādu, pie tam aizsargā to no agresīvas vides ietekmes.

Asinszāles ekstrakts ir efektīvs pinņu un pūtīšu ārstēšanai- antiseptiskās, savelkošās un reparatorās asinszāles īpašības, lieliski darbojas saasinājuma brīžos, turklāt neļauj attīstīties rētaudiem pēc aknes uzliesmojumiem.

Asinszāles ekstrakts palīdzēs arī ādas traumu gadījumā, paātrinot tās dzīšanu un aizsargājot no patoloģiskiem rētaudiem. Nereti šis līdzeklis arī spēj atsāpināt. Asinszāles ekstrakts ir atradis arī savu vietu pēc operācijas rehabilitācijā, jo tas spēj mazināt rētas, tās vienlaikus, dziedējot un neļaujot iekaist.

Augu mēdz izmantot arī nopietnu dermotoloģisku problēmu gadījumā- furunkuli, plīsumi, ādas bakteriālās infekcijas un nedzīstošās brūces.

Kopumā asinszāles ekstrakts ir universāls! Lai kāda tipa āda būtu, ekstrakts palīdzēs nobeigt baktērijas, atbrīvot no iekaisuma, mitrinās, atjaunos tās elastību un mazinās vecuma pazīmes.

Asinszāli kosmētiski nevajadzētu lietot, ja pret to ir individuāla nepanesamība. Tāpat tā nav vēlama, ja lietojas antibiotikas un perorālus kontraceptīvus, kuru sastāvā ir estrogēns. Turklāt asinszāli lietojot pat ārīgi ir vēlams, tajā laikā nelietot medikamentus- visefektīvāk, būs konsultēties ar savu dakteri, kurš ir izrakstījis medikamentus.

Der arī pieminēt, ka asinszāle paaugstina fotosensitivitāti. Tajā ir sastāvdaļas, kuras saules ietekmē var radīt ādas kairinājumu, pastiprināt apdegumus vai pat radīt kontaktdermatītu! Bet ir arī viens drošāks veids- pēc ekstrakta lietošanas, vismaz 2-3h nerādīties saule!


Alksnis

Alnus

Pateicoties tam, ka augs spēj radīt aizsargkārtiņu uz brūces, tam piemīt brūču dziedējošas, pretiekaisuma un baktericīdas īpašības un tiek izmantotas, lai ārstētu brūces, apdegumus un čūlas u.t.m.l. Ārīgi sievišķo ziedkopu novārījumus izmanto fitoaplikācijām.


Pelašķis parastais

ACHILLEA MILLEFOLIUM

Parastais pelašķis ir ar specifisku aromātu apveltīts ārstniecības augs, kurš par vērtīgu tiek uzskatīts ne tikai tautas medicīnā, bet arī kosmetoloģijā.

Parastais pelašķis sevī ietver daudz bioloģiski aktīvo savienojumu, kuri spēj ietekmēt asinsriti, asins recēšanu, kā arī iedarboties pret iekaisumiem. Starp bioloģiskajām sastāvdaļām augstās koncentrācijas ir seskviterpēnu laktoni, poliacetilēni, kumarīni un flavonoīdi. Parastā pelašķī esošie kīmiskie savienojumi palīdz tonizēt ādu un samazināt poras. Dažās sastāvdaļas ir noderīgas pret dažādiem infekcijas dabas iekaisumiem.

Kosmētikā pelašķa ekstraktu izmanto pret niezi, kā antimikrobu līdzekli, pret nenozīmīgiem ādas iekaisumiem, pastiprina brūču dzīšanu. Nereti pelašķi pievieno kosmētikā, lai mazināt ādas lobīšanos un atjaunotu tās elastību. Turklāt pelašķis stimulē ādas šūnu reģenerāciju.

Diemžēl, šodienā pelašķa ekstrakti ir testēti pārāk maz, lai varētu apstiprināt tā pretiekaisuma un ādas mīkstinošo iedarbību.

Pēdējie pētījumi, kuros tika izmantots pelašķa ekstrakts, tika noteikts, ka tas palielina epidermas slāņa biezumu (2%, 2 mēnešu laikā), tādā veidā izgludinot krunciņas un samazina poras. Parastā pelašķa ekstraktu izmanto: Lai koptu problemātisku un taukainu ādu; atbrīvotos no pūtītēm; ādas lobīšanās gadījuma; galvas ādas kopšanai, kura ir tendēta uz seboreju; blaugznu gadījumā.

Neskatoties uz šī auga daudzajām īpašībām, tas vēl aizvien ir augs ar divējādu vērtību- daļa augā esošie bioloģiski aktīvie elementi novērš iekaisumus, tai pat laikā, ir tādi kas to tieši rada. Tāpēc šo augu ir vēlams lietot uzmanīgi, jūtīgas ādas gadījumā. Turklāt tas var sausināt ādu. 


Gaiļbiksīte

PRIMULA VERIS

Dermatologi šo augu iesaka lietot dažādu ādas slimību gadījumā, taču īpaši- psoriāzes un kašķa gadījumā. Ar gaiļbiksītes un nātres novārījumu, lieliski var kopt ādu pūtīšu un furunkulozes gadījumā. Šo novārījumu ir ieteicams arī lietot vannā, ik reizi kad dodaties mazgāties.


Zilā rudzupuķe

Centaurea cyanus L.

Zilo rudzupuķi izmanto aplikācijām, acu slimību gadījumā: hemeralopija, konjunktivīts, blefarīts, vājredzība. Zilā rudzupuķe ir noderīga dzeltenās kaites, kolītu, podagras, skorbuta un cērmju invāzijas gadījumā.


Vērmele

ARTEMISIA ABSINTHIUM

Dermatoloģijā šos augus izmanto, lai cīnītos ar visa veida ādas iekaisumiem un lai atbrīvotos no dažnedažādiem ādas defektiem. Ekstrakti iedarbojas uz kairinājumu, sasārtumiem, niezi un tūsku. Vībotne lieliski noder arī, lai ārstētu galvas ādu un cīnītos pret matu izkrišanu. Turklāt, vērmeli pielieto līdzekļos, kas saistās ar pārlieku lielu svīšanu.

Vībotnes nerada nekādas blaknes un ir drošas ārīgai lietošanai, neskaitot gadījumus, kad ir individuāla auga nepanesamība vai alerģija uz to.


Vīgrieze parastā

FILIPENDULA ULMARIA (L.) MAXIM.

Parastā vīgrieze klasiski tiek izmantota, lai mazinātu iekaisumus un kā atsāpinošs līdzeklis, dažkārt arī pret tūsku. Šodienā, parastā vīgrieze tiek izmantota arī kosmētiskajos līdzekļos, kā savelkoša, tonizējoša, pretiekaisuma un taukus dedzinoša sastāvdaļa.


Parastajā vīgriezē ir flavonoīdi, fenolie savienojumi, kuriem piemīt izteiktas antioksidanta īpašības. Salicilātu klātbūtne, savukārt, nodrošina izteiktu atsāpinošu, pretiekaisuma un antibakteriālu efektivitāti. Neskaitot minētos savienojumus, parastajā vīgriezē ir arī lielās koncentrācijas rutīns, vitamīni A un C, taukskābes, miecvielas, kumarīni, sterīni, fenolkarbonskābes, alkaloīdi, antociāni, alfa terpeneols, linalools, ionons, vanilīns, heliotropīns, benzaldehīds, etilbenzonāts, benzila spirts un beta damaskenons. Parastās vīgriezes galvenais darbības virziens ir dažādu molekulu ceļu inhibēšana iekaisuma procesā, tāpēc šis augs ir spējīgs mazināt iekaisumus uz ādas, neatkarīgi no to izcelsmes.

Parastā vīgrieze ir arī lielisks detoksicējošs un pret tūskas līdzeklis, kurš paralēli tam vēl arī normalizē asinsvadu tonusu, būtībā nodrošina kapilārprotektoru un neirotropu iedarbību. Šo augu nereti izmanto produkcijā, kura vērsta uz notievēšanu, kā taukus dedzinoša sastāvdaļa.

Parastās vīgriezes lietošana ir vērtīga taukainas un piesārņotas ādas gadījumā, taču to var lietot arī citi ādas tipa īpašnieki, kā līdzekli: ādas tonizēšanai; iekaisuma un kairinājuma mazināšanai; zem acu maisiņu likvidēšanai; cīņā ar tūsku; mikrotraumu un brūču dziedēšana; lai normalizētu seborejas bojātu galvas ādu; cīņai ar liekajiem taukiem. Izteiktu blakņu, lietojot parasto vīgriezi, nav ievēroti. Neskaitot gadījumus, ja ir individuāla nepanesamība pret šo augu!


Nātre lielā

UTRICA DIOICA L.

Lielās nātres ekstrakti kosmētikā ir sastopami 1-2% no kopējās masas, matu kopšanas līdzekļos līdz 10%. Lielās nātres ekstraktu izmanto, kā:

Pretnovecošanas sastāvdaļu. Lielās nātres ekstrakts tonizē sejas gludo muskulatūru un iedarbojas piepaceļoši, noņem tūsku, novērš kuperozi, stimulē šūnu vielmaiņu, uzlabo sejas krāsu, aizsargā no saules iedarbības.

Pretiekaisuma līdzekli. Lielās nātres līdzekļi ātri aptur asiņošanu no brūcēm un skrāpējumiem, tam piemīt antiseptiskas un viegli atsāpinoša iedarbība, tā stimulē šūnu reģenerāciju un aizvelk ciet brūces.

Attīrošu līdzekli. Lielās nātres ekstrakts, pateicoties tajā esošām miecvielām attīra un aizver poras, regulē tauku dziedzeru darbību, nomierina kairinātu ādu, cīnās pret sēnītēm un mikrobiem, atbrīvo no pūtītēm.

Stiprinošu līdzekli. Lielās nātres ekstrakts stimulē matu augšanu, mazinot vīrišķo hormonu izstrādi, atbrīvo no blaugznām, noņem statisko lādiņu no matiem, piešķir matiem spēku un spīdumu.

Lielās nātres ekstraktu nav vēlams izmantot individuālas alerģijas gadījumā.


Strutene lielā

CHELIDONIUM MAJUS L.

Lielās strutenes ziedi izmanto ādas slimību gadījumā. Sāk ziest ap bojāto ādu un lēnām tuvojas centram. Tādā veidā samazinot ziežamo apgabalu ik dienas, līdz pilnīgai atveseļošanai.

Ekzēmu gadījumā, bojāto ādas vietu ziež ar ziedi 5 reizes dienā. Podagras un reimatisma gadījumā ziež lielās strutenes ziedi uz sāpīgajām vietām un paralēli dzer nostādinājumu pa 100ml, 3 reizes dienā.

Hemoroīdu gadījumā ziež ar ziedi, hemoroidālos mezglus.


Raudene parastā

ORIGANUM VULGARE

Augu var pielietot ādas kopšanai, lai veicinātu dažādu piņņu uzsūkšanos.

Produkcijā lietotās ziepju bāzes

Ziepju gatavošanā izmantotas tikai organiskas, augu izcelsmes izejvielu bāzes


Caurspīdīga ziepju bāze

Sastāvs: ūdens, glicerīns, nātrija palmāts, nātrija palmu kernelāts, propilēnglikols, sorbīts, nātrija kokosulfāts, kokamidopropilbetains, stearīnskābe. Izcelsmes valsts : Lietuva.


Dzintara ziepju bāze

Sastāvs : ūdens, glicerīns, nātrija palmāts, nātrija palmu kernelāts, propilēnglikols, sorbīts, nātrija kokosulfāts, kokamidopropilbetains, dzintara ekstrakts, stearīnskābe, mel. Dabiskās izcelsmes indekss (ISO 16128) : 0,97Izcelsmes valsts : Lietuva


Šī sviesta ziepju bāze

Sastāvdaļas: ūdens, glicerīns, nātrija palmāts, nātrija palmu kernelāts, propilēnglikols, sorbīts, nātrija kokosulfāts, butirospermum parkii sviests, kokamidopropilbetains, stearīnskābe, CI 77891. Dabiskās izcelsmes indekss (ISO 16128) 


Ziepju bāze skrubjiem

Sastāvdaļas : ūdens, glicerīns, nātrija palmāts, nātrija palmu kernelāts, sorbīts, propilēnglikols, nātrija kokosulfāts, nātrija silikāts, kokamidopropilbetains, PPstearīnskābe. Izcelsmes valsts : Lietuva.

Pirkumu grozs

    Grozā nekā nav